Warning: Undefined array key "options" in /home/users/halny/public_html/wordpress/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

+48 724 299 908

ciekawe artykuły

Przyszła Zima, Lata nima!

zima w karpaczu

Przyszła Zima, Lata nima!

Za oknem śnieg, bo znów jak co roku do Karpacza zawitała zima. Co robić o tej porze roku w Karpaczu? Jest wiele atrakcji, a my polecamy te najbardziej kojarzące się z tym pięknym czasem.

Lodowisko – całoroczne, syntetyczne z możliwością wypożyczenia łyżew. Ta przyjemność znajduje się w pobliżu ronda Biały Jar na ulicy Gimnazjalnej 2. Doskonały sposób na aktywną zimę!

Wyciągi narciarskie – jest ich w Karpaczu dużo, największe to:

 • Biały Jar Winterpol
 1. Kolej linowa 6-osobowa o długości 650 metrów, jest to miejsce oświetlone i dośnieżane
 2. Taśma narciarska o długości 50 metrów
 • Kompleks Narciarski Śnieżka
 1. Euro – wyciąg orczykowy o długości 705 metrów
 2. Grosik – wyciąg orczykowy o długości 863 metry
 3. Jan – wyciąg orczykowy o długości 418 metrów
 4. Kubusiowy Stok – taśma o długości 50 m
 5. Liczykrupa – kolej linowa 2-osobowa o długości 924 metry
 6. Liczyrzepa – wyciąg orczykowy o długości 846 metrów
 7. Zlotówka – 2-osobowy wyciąg orczykowyo dlugości 747 metrów
 • Stacja Narciarska Pod Wangiem
 1. 4-osobowa kolej linowa o długości 400 metrów
 2. wyciąg orczykowy o długości 200 metrów
 • Kolorowa
 1. Kolorowa I – wyciąg orczykowy o długości 370 metrów
 2. Kolorowa II – wyciąg orczykowy o długości 100 metrów

Narciarstwo Biegowe – początek trasy znajduje się przy górrnej stacji wyciągu na Kopę, a całość położona jest zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie Karkonoszy i biegnie obok Domu Śląskiego, Spalonej Strażnicy, pod Małym Szyszakiem i Lucni Boudą. Trasa oznakowana jest pomarańczowymi tabliczkami, na których widoczny jest kolor szlaku, a także długość poszczególnych odcinków. Wypożyczalnia nart zlokalizowana jest przy Domu Śląkim.

Centrum Skiturowe – znajduje się przy Szkole Górskiej w Schronisku Samotnia. Istnieje możliwość zapisania się na indywidualne lekcje skituringu, wzięcia udziału w wycieczce, zapisania się na kurs w zależności od stopnia zaawansowania. W tym miejscu można zobaczyć, przetestować i zakupić najnowszy i najstarszy sprzęt skiturowy.

Rakiety Śnieżne – znakomity pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, podziwiając przy tym piękne krajobrazy. Warto skorzystać z instruktażu i wycieczki. Szczegóły na stronie: www.rakietysudety.pl

Snowtubing i zimowy plac zabaw dla dzieci to jeszcze jeden pomysł na aktywny zimowy wypoczynek w Karpaczu. Znajduje się na ul. Myśliwskiej 13 (blisko Centrum Medycznego Karpacz, dawne Zarzecze).

Telemark – jedyna w Sudetach szkoła narciarstwa telemarku, a więc techniki jazdy na nartach z wolną piętą. Szczegóły na www.telemark-karpacz.pl

Skutery Śnieżne – taka przejażdżka to wspaniała zimowa zabawa dla każdego. Więcej informacji na: www.ksgran.com

Kuligi – prawdziwe takie zimowe szaleństwo organizują Western City (www.western.com.pl) oraz Extreme Centrum – KSKGRAN EVENTS LTD (www.ksgran.com)

Karpacz oferuje turystom bardzo wiele zimowych atrakcji.

Karpacz Hotel Halny *** Gorąco poleca zimowe szaleństwo na śniegu w Karpaczu!