Warning: Undefined array key "options" in /home/users/halny/public_html/wordpress/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

+48 724 299 908

ciekawe artykuły

Letni Niezbędnik Turysty

lato w karkonoszach

Letni Niezbędnik Turysty

Wybierasz się do Karpacza na weekend lub dłuższy urlop? Nie wiesz co ze sobą zabrać? Karpacz hotel Halny*** przedstawia absolutny niezbędnik o którym warto pamiętać wybierając się latem w Karkonosze.

1. Odpowiednie ubranie

Pamiętaj, że w górach nawet latem panują niższe temperatury niż w mieście. Pogoda jest zmienna, opady deszczu i silny wiatr, a czasem nawet śnieg – są całkowicie normalne i powinieneś być na to przygotowany. Weź ze sobą: ciepły polar, buty trekkingowe, zapasowe skarpetki, wygodne spodnie, płaszcz przeciwdeszczowy oraz kurtkę. Przed każdą wycieczką górską sprawdź prognozę pogody. Możesz zapytać o pogodę w hotelowej recepcji lub sam sprawdzić w Internecie na stronie: www.gopr.org

2. Przewodnik z mapą

Dowiedz się więcej co warto zobaczyć i zaplanuj dokładnie wędrówkę. Polecamy znakomitą aplikację Footsteps o której pisaliśmy tutaj Pamiętaj jednak, że na wszelki wypadek dobrze jest mieć ze sobą tradycyjną mapę papierową.

3. Czapka, kapelusz lub inne nakrycie głowy

Pamiętaj o nakryciu głowy szczególnie podczas słonecznej pogody. Często wysokie temperatury w Karkonoszach nie są tak odczuwalne jak w mieście. W takiej sytuacji bardzo łatwo o przegrzanie i udar słoneczny.

4. Krem z filtrem

Jest bardzo ważny i powinien się znaleźć w plecaku każdego turysty. Wydaje Ci się, że słońce nie jest tak mocne? Stosuj dobry krem z filtrem profilaktycznie, aby uniknąć poparzeń skórnych. W górach bardzo łatwo o nie ze względu na wysokość. Dlatego tak łatwo o opaleniznę zimą czy też latem nawet, jeśli słońce tylko czasem przebija się przez chmury.

5. Okulary przeciwsłoneczne

Zabezpiecz swoje oczy przed silnymi promieniami słonecznymi. Najlepiej, jeśli okulary mają odpowiednie filtry.

6. Plecak

Góry to nie wybieg – torebki, torby i reklamówki to kiepski pomysł. Nawet, jeśli wybierasz się na krótką wycieczkę powinieneś zabrać ze sobą plecak, a w nim: cieplejszą odzież, pelerynę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, krem z filtrem, naładowany telefon, numer telefonu do GOPRu, kanapki, wodę, mapę, zapasowe skarpetki (na wypadek przemoczenia butów), chusteczki higieniczne, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, apteczkę (mogą się zdarzyć drobne zranienia i urazy, więc pamiętaj o niej zawsze) oraz latarkę (nigdy nie wiesz kiedy będzie potrzebna). Ponadto plecak jest bardzo wygodny, ciężar rozłożony jest równomiernie na oba ramiona, a ręce mamy wolne, dzięki temu bez problemu możemy np. złapać się barierki.

Naszym zdaniem to najważniejsze rzeczy jakie powinieneś ze sobą mieć wybierając się na wyprawę w Karkonosze. Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i szerokiej drogi, turysto!