Warning: Undefined array key "options" in /home/users/halny/public_html/wordpress/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192

+48 724 299 908

ciekawe artykuły

Fioletowa łąka?

fioletowa łąka

Fioletowa łąka?

Rozpoczęła się wiosna. Pogoda jest różna (jak to wiosną) raz słonecznie, raz deszczowo, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że pierwsze cieplejsze dni mamy już za sobą, a przed nami długo wyczekiwana ciepła wiosna. Jest to doskonały moment na obserwowanie piękna przyrody w Karpaczu i jego okolicach.

Hotel Karpacz Halny *** zaprasza naszych gości w niezwykłe miejsce – do Rezerwatu Przyrody „Krokusy” w Górzyńcu. Rezerwat położony jest 17 km od Karpacza blisko „Zakrętu Śmierci” w Szklarskiej Porębie.

Jest to znakomite miejsce na rodzinny spacer wiosenną porą bowiem w tym miejscu znajduje się ponad tysiąc kwitnących na fioletowo krokusów.

Ścisły rezerwat Szafrana położony jest na obszarze 3,9 ha na śródleśnej łące. Rezerwat utworzono w 1962 roku, celem zachowania dla potrzeb nauki i dydaktyki, znanego w tym miejscu stanowiska tej rośliny już od 1811 roku.

Zapraszamy na spacer po fioletowej łące!